Could I? Should I?

5. října 2007 v 23:49 |  -->Could I? Should I?
Název jsme vymýšlely déle než když jsme psaly stories takže si to užijte....

Gerard
je z bohaté rodiny. Jeho otec je starosta města, matka je právnička. Gee má mladšího bratra Mikeyho (nečekaně že ?!). -oba jsou odmala rozmazlovaní a navštěvují tu nejlepší školu v širokém okolí. Bez přepychu si život nedokáže ani jeden z bratrů představit.

Frankie je chlapec z dětského domova. Otec od nic utekl a matka - alkoholička se upila k smrti, když Frankovi bylo 14. Od té doby putuje z jednoho dětského domova do druhého. Bohužel teď se dostal do toho nejhoršího co mohl. S dětmi tu nemají soucit, hned p oškole musí chodit na brigádu, nemají skoro žádné kapesné......

Gee´s PoV

Je to šílený, blíží se další volby a otec je jako šílenej. Asi by to nerozdejchal, kdyby ho znovu nezvolili starostou. Vymejšlí pořád všelijaký kampaně a charity a kdesi cosi. V domě nám neustále pobíhají cizí lidi a já tu nemám žádný soukromí! Poslední věc, kterou si dneska vymyslel je to, že si vezme na týdenní pobyt do domu jedno děcko z děcáku. Tím se chtěl asi zase předvést, jakej je štramák, že tomu děcku koupí nový oblečení a podobně. Musel jsem se chytit za hlavu, když mi o tomhle nápadu pověděl! "Bože tati, žádnou špínu tady nechci! Nemáš už těch kampaní dost??" "Synu ale tohle je dobrý nápad! Určitě mi stoupne procento voličů!" "Dělej jak myslíš, ale já toho parchanta nechci ani vidět!" Tohle snad nemyslel vážně? Doufám, že po mě ještě bude chtít, aby jsem se s tím hnusákem fotil a tvářil se jak jsem si ho hrozně oblíbil......Bože!!!! Radši jsem šel do svýho pokoje. Na jediný místo, kde ještě něšmejdili ty hovada od voleb! Padl jsem na postel a přemejšlel proč zrovna já musím mít takovýho otce! Jenže na druhou stranu, jak bych se bezněj měl?! Jako ten chudáček, co k nám má přijít?! Pchee ani za nic! Znovu jsem měl ten pocit - dokázat si kdo jsem a zvedl jsem telefon! "Dobrej, chci dovést pizzu, nebo ne dvě! Slabé těsto, hodně sýra a šunky! Žádné olivy.Nechci vidět, že bude okraj připálenej! K tomu Colu, ne moc studenou, ale ani teplou jako chcanky. Dvě kostky ledu! A ihned! Do residence starosty Waye! A´t je to tu do deseti minut!" "A-ano, ano pane, za jisté, hned jsme tam!" ozvalo se polekaně na druhé straně telefonu. S blaženým úsměvem jsem ulehl zpět do naklepaných saténových polštářů.
Víčka se mi zavírala.Uslyšel jsem zvonek..12 minut..no to snad nemyslí vážně.A za to budu chtích vše zdarma...Sešel jse dolů,otevřel dveře a tam stál takovej umaštěnej,kudrnatej ošklivej kluk a civěl na mě..,,12 minut,říkal sem 10 ne?Takže to znamená co?"
,,Uh?! sem tu novej , nevim"žužlal v puse párátko..
,,Jo tak novej jo? Tak já ti řeknu co to znamená,že tuhle donášku ti nezaplatím a tobě ji ztrhnou z platu..to to znamená!!!"koukal jak puk a vyplivl párátko na zem.
,,Co si to o sobě ještě mslíš?Zmiz ,a postarám se oto aby tě vyhodili z práce"vzal jsem si od toho drzouna donášku a zavřel dveře.Jo to sem mu to nandal...hned musím zavolat do tý jejich firmy...Sedl jsem si na postel vzal do ruky mobil a vytočil jsem číslo firmy kde pracuje ten drzoun..,,Prosim vás,ten kluk co mě přinesl pizzu byl nesmírně drzý,a ještě nám znečištil chodník u domu,přeji si aby ste ho vyhodili"
,,P-pane Wayi,ano my ho potrestáme a vyhodíme"
tak a teď mám od těch pomalých smradů klid.Ale zase mi v hlavě vrtalo to děcko z toho domova.Co když to bude nějakej tlustej nenažranec a nebo anorektik a já se budu muset koukat nato jak si rve prsty do krku...Ne musím to otci rozmluvit.
Frankie´s POV

Seděl jsem jako obvykle v rohu hřiště a odpočítával minuty, kdy mě zase zavolá "teta" (nechápu proč jsme těm ženskejm takhle museli říkat) a pošle mě zas na brigádu do nějakýho zaplyvanýho bistra umejvat hajzly. Tiše jsem pozoroval ptáky , kteří poletovali v korunách stromů. Jemný vánek si pohrával s mými vlasy. Najednou se na dvoře začalo něco dít. Všechna děcka křičela: Já, já ,já!....Nechápal jsem. Dál jsem seděl a pozoroval stromy. ..Najednou do dvora vešel chlápek v kvádru, všude cvakaly foťáky a pobíhal kolem něj hlouček dětí. Významě si stoupl doprostřed dvora a rozhlížel se kolem. Najednou jeho pohled spočinul na mě! Ukázal na mě prstem : "Támhle ten! Toho jsem si vybral." hlouček dětí okolo něj zmlkl a smutně se ploužili pryč. ..A on...on se přibližoval ke mě. Najednou ke mě natahoval ruku "Ahoj chlapče, já jsem starosta tohoto města a vybral jsem si tě na týdenní pobyt v mé rezidenci. Jak se jmenuješ?" Nechápavě jsem na něj zíral. .."Frank, Frank Iero pane, pane starosto" "Tak šup, na co ještě čekáš? Běž si zabalit to nejnutnější. Venku už na nás čeká limuzína!!" Zmateně jsem se zvedl a "teta" mě odvedla do budovy. Donesla mi jen malou cestovku, stejně jsem do ní neměl skoro co dát,takže zabaleno jsem měl rychle....

Napadlo mě,že to bude blbí když vylezu před tu spoustu lidí v tomhle oblečení,znovu jsem si z tašky vyndal jričko a méně roztrhané kalhoty a vyměnil jej za to co jsem mělna sobě.,,Tak a ještě Philipa"strčil jsem svou plyyšovou myš do cestovky a kráčel sem si to z pokoje za panem starostou..co po mě asi chce?A kde vůbec budu?Cokdyž ze mě udělá něco víc než sem? a proč si mě vůbec vybral?
,,Tak, teď se usmívej a v limuzíně ti řeknu vše co se děje a dít bude"
Stále jsem ho následoval až do limuzíny...nějakej slouha nám otevřel dveře a starosta mě nechal nastoupit pak si sednul naproti mě a už sme jeli...,,Takže Matte!" ,,Jsem Frank prosím",,Jo tak teda Franku,potřebuji zvednout reputaci,proto sem si tě vybral,vypadáš jako největší chudák,takže lidi tě začnou milovt a mě zvolí vejš než na nějakýho starostu..."chvilku sem přemýšlel ,věděl sem že to co říká je pravda,že vypadám jak největší chudák,a to jsem se snažil ještě dobře obléci.,,Okay" ,,Teď budeš bydlet u mě, mám dva syny-Gerarda a Mikeyho..dnes tě snimi seznámím při večeři,ale teď musíme ještě do obchodního domu,abychom ti koupili nějaké to slušné oblečení co patří do společnosti.."
Snad ještě nikdy předtím jsem v tak velkém nákupním centru nebyl! Co jsem zažil nejvíc, byl tak možná malej supermarket v naší čtvrti ,kam si mě máma posílala pro chlast. Starosta mě zatáhl do nějakýho obchodu. Nedbal na to co se mi líbí a co ne a prostě mi vybral nějaký oblečení. Cejtil jsme se opravdu horzně. Snažil se bejt "velkorysej" a koupil mi ještě cheeseburger a colu.....Opět mě posadili do té velké limuzíny a já pozoroval ty velké domy, a výkladní skříně okolo kterých jsme projížděli. Tam kde jsem dřív bydlel a ani pak v děcáku jsem tohle nikdy neviděl. Najednou auto začalo brzdit......Přede mnou se rozprostírala obrovská zahrada s altánky a rybníčky.uprostřed stála obrovská vila. "Tak jsme na místě Matte!" "Frank!" sykl jsem.
Došli jsme až k mohutným dvěřím z tmavého dřeva. Něž někdo stihl zaklepat nebo zazvonit, už dveře otevíral postarší sluha. "Pane starosto" mávl rukou a poklonil se. "Děkuji Simone!" řekl starosta a jemně mě postrčil dovnitř. Stáli jsme v obrovské hale, která byla celá z mramoru. V řadě stálo služebnictvo a po schodech přicházeli nějací lidé. Nejspíš zbytek rodiny.... "Tak Franku, toto je moje žena, paní Wayová" "Moc mě těší madam" řekl jsem a ona mě pohladila po vlasech. "Toto je náš mladší syn Michael" "Mikey tati!" řekl nasupeně ten kluk "Ahoj Mikey, jsem Frank" "Ahoj" podal mi ruku a snažil se bejt milej, ale všiml jsem si, že jen co se vyprostil z mého sevření, začal si ruku otírat o svetr. "No a tohle je náš nejstarší syn Gerard" natáhl jsem k němu ruku, ale on se na mě jen pohrdavě podíval a odešel....Najednou jsem z toho měl strašnej pocit, svíralo se mi hrdlo a měl jsem chuť odtud utéct. "služebná tě zavede do tvého pokoje Franku!" řekl mi Way a já věděl, že už není úniku.
Když mi připravili postel, lehl jsem si a celou noc proplakal.........
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co vás baví nejvíce číst?

Frikey 7.8% (25)
Waycest 9% (29)
Frerard 55.3% (178)
Bobrank 5.9% (19)
Bee 6.8% (22)
heh jak se řekne Gee a Ray?.. 11.2% (36)
Grupáče 4% (13)

Komentáře

1 Charlotte71 Charlotte71 | Web | 31. prosince 2007 v 17:26 | Reagovat

chudak frankie....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama